top of page

Moje 5 lat w Biznesie Beauty

Dokładnie 5 lat temu 6.04.2018 roku założyłam swoją firmę....PIERWSZĄ FIRMĘ 🔥 Nazwałam ją Blue Champagne Studio ( które teraz prowadzę z moją wspólniczką🫂 ) Jak się czułam w tym dniu? Rewelacyjnie szczęśliwa, podekscytowana, pełna nadziei, z głową pełną pomysłów, z planem spełniającym moje marzenia. Po drugiej stronie tej odwagi był także lęk, obawa, strach czy sobie poradzę. Nigdy nie prowadziłam firmy, nie pracowałam w Branży Beauty, obcy kraj Wielka Brytania, obce przepisy i ustawy.Wiedziałam, że muszę spełniać własne marzenia i ta śmiała i świadoma postawa wobec wszelkich niewiadomych, pchała mnie na przód.


Zapytacie dlaczego? Już kilka lat pracowałam w Anglii. Zawsze w angielskich firmach.

Ostatnie lata na stanowisku menagera. Powiecie: Marzenie! Własne biuro, wypasiony służbowy samochód, dobry zarobek. Cóż chcieć więcej. Też tak mi się z początku wydawało. Nawet zaczęłam studia podyplomowe w Łodzi na kierunku menager. Niestety stwierdziłam, że nie to chciałam w życiu robić.


Praca menagera pochłaniała cały mój czas. Od rana do późnego wieczora, a często także w nocy, w niedzielę i święta. Zarwane urlopy, brak wolnych dni, brak wypoczynku. A w dodatku zawsze marzył mi się mój własny salon urody. Jestem duszą artystyczną. Zawsze interesowała mnie moda, piękno kobiety, stylizacja, wizerunek. Stąd też moja decyzja.


Zwolniłam się z pracy i rozpoczęłam swoją własną ścieżkę zawodową. Czy żałuję? NIE !!!! Wszystkie swoje oszczędności wydałam na szkolenia, kursy, szkoły u najlepszych specjalistów w tej branży. Jak szkolić się to tylko u najlepszych – taką wyznaję zasadę.


Jak rozpoczęła się moja droga?


Pierwsze 3 miesiące to Biznesplan, szkolenia, szukanie lokalu, zapoznanie się z przepisami. Później, aby zdobywać doświadczenie w Branży Beauty wynajęłam stanowisko w salonie urody i zaczęłam pracę jako makijażystka. W międzyczasie oczekiwałam na decyzje władz miasta czy pozwolą mi urządzić salon urody w lokalu, który wybrałam. Znalazłam wspólniczkę i wspólnie zabrałyśmy się do urządzenia naszego salonu. Pracy było bardzo dużo. Dziś jestem z nas mega dumna. Same robiłyśmy wszystko: tapetowanie,

malowanie, położenie podłogi, wystrój, skręcanie mebli etc.. etc… Potrzebowałyśmy pomocy tylko przy wkręcaniu i wierceniu.

Nadszedł wreszcie dzień, kiedy w salonie mogłyśmy przywitać nasze pierwsze klientki. Radość była ogromna! Tworzyłyśmy nowe miejsca pracy na usługi fryzjerskie, trychologiczne, dietetyczne.


Pokonałam swój strach i obawę. Działałam szybko. Szybko podejmowałam decyzje, aby iść do przodu. Chciałam być dobra...źle! chciałam być BARDZO DOBRA w tym co robię. Zaufałam sobie i podjęłam ryzyko. Zaczęłam działać w swojej branży. Firma się rozwijała, a ja zdobywałam nowe umiejętności i wiedzę. Ale początki były ciężkie, musiałam zdobyć zaufanie klientów, a rachunki goniły. Szukałam dodatkowej pracy, ale takiej w której mogłam się uczyć w zawodzie. Dostałam się do teamu makijażystów firmy Smashbox. Byłam jedyną Polką pracującą w Smashbox w Wielkiej Brytanii. 🥳 Tam zdobyłam doświadczenie i pogłębiłam wiedzę makijażową na wielu szkoleniach w Londynie.

W 2019 roku dołączyłam do teamu najlepszych makijażystów w UK i uczestniczyłam w pokazach mody oraz w wyborach Miss Poland & Ireland w Londynie.


Na zdjęciu jestem druga na górze od lewej strony. Poznałam tam fantastycznych ludzi a w tym moją ( dzisiaj już )przyjaciółkę Kingę!( trzecia na dole od prawej strony ) Dlatego trzeba wyjeżdżać - nigdy nie wiesz co Cię spotka w życiu ❤️


Rozkręcałam się...i nagle wybuchła Epidemia. Salony urody w Anglii były 3-krotnie zamykane na długie miesiące. SZOK! Brak pracy = brak pieniędzy. Wielką przeszkodą w rozwijaniu biznesu była nie tylko pandemia, ale i Brexit. Trudności ze sprowadzeniem produktów kosmetycznych do Anglii wymusiły zmiany także w moim salonie. Do dziś w Anglii odczuwamy braki w zamówieniach, wiele polskich firm wycofało się z rynku angielskiego.


Trzeba było podejmować inne decyzje. Zaangażowałam się na 100% w tym co robię. Wzięłam kredyt, który spłacam do dzisiaj - ale nie mogłam się wtedy poddać. Wiele razy upadałam, ale realizowałam swój cel. Upadałam i wstawałam. Wiedziałam, że idę w dobrym kierunku. Kiedy zapytacie mnie: Czy się bałam? Oczywiście! Bałam się tak samo jak każdy. Kiedyś usłyszałam mądre słowa: Tylko głupcy się nie boją. Mój strach i lęk nie zmieniły jednak moich decyzji. Wiedziałam, że muszę to przetrwać.Kiedy wszystko zaczynało się stabilizować, wybuchła wojna w Ukrainie. Firma na, której się wyszkoliłam, którą uwielbiałam i zostałam ich Ambasadorką - była rosyjska... i znowu kolejny problem. Problem moralny i problem z dystrubucją. Szok! Znowu musiałam wydać bardzo dużo pieniędzy na poznanie innych marek. Ale, nie poddawałam się!


Wiecie co mnie trzyma? Odwaga. Wiara w siebie. Jestem niezależna i dam radę. Jestem ważna dla siebie i podejmę właściwe kroki. Moja odwaga nie jest brawurowa, lecz zawiera mądrość i ocenę tego co dobre i ważne, a nie co złe i niebezpieczne. Kiedy zakładałam swoją firmę opracowałam autorski projekt StyLOVA ODnowa, który chciałam wdrożyć, ale wszystkie te wydarzenia oddalały go w czasie.Końcówka roku 2022 była przełomowa w moim życiu. Dostałam kopniaka, brak wsparcia bliskich mi osób. Przez przypadek trafiłam na 43 targi LNE w Krakowie. Poznałam tam wielu fantastycznych ludzi. Wszyscy odważni, kreatywni, konsekwentni w działaniu. Zafascynowała mnie jedna z wykładowczyń - Paula Błażejczyk. Siedziałam na sali pełnej ludzi, a czułam jakby Paula mówiła do mnie i o mnie! Pamiętam to uczucie! Jakby ktoś po raz pierwszy od tylu lat mnie ROZUMIAŁ! Wykupiłam u niej szkolenie. Dziś jest moją mentorką. Pobudziła mnie do działania. Odważyłam się wprowadzić w życie mój Projekt Stylova Odnowa ( który siedział w szufladzie od tylu lat ). Kiedy wszystko było gotowe do puszczenia w świat - okazuje się, że w tym samym czasie Ewa Chodakowska wypuszcza projekt Kobieca Odnowa... Pierwsze co pomyślałam... i co teraz? Ale doszedł głos z serducha, że to musi być znak! To jest to czego my wszystkie potrzebujemy 🔥
Zaczęłam rozwijać swoją markę osobistą. Otworzyłam I edycję Projektu Stylova Odnowa, który odniósł ogromny sukces. W Projekcie wzięło udział 50 osób, tyle ile było dostępnych miejsc. Odważyłam się prowadzić Livy ze znanymi, inspirującymi i odważnymi osobami. Do dnia dzisiejszego przeprowadziłam 9 takich live. Moimi gośćmi byli:

1. Paula Błażejczyk – Różowa szefowa

2. Anna Wohna - Założycielka marki Sunew Med+

3. Angelika Janik - Osobista Stylistka

4. Uliana Kołodziejczak - Autorka projektu Ocean Inspiracji

5. Sebastian Gradzik - Makijażysta Gwiazd

6. Jolanta Wysocka - Trener i Szkoleniowiec firmy BANDI COSMETICS

7. Julia Zvonka - Szkoleniowiec stylizacji brwi i rzęs

8. Monika Butryn - Założycielka pierwszej w Polsce Szkoły Stylu

9. Agnieszka Wróblewska - Copywriterka i Dziennikarka Beauty


I tu następny sukces!!!! Wszystkich rozmów możesz wysłuchać TUTAJNieustannie buduję własną markę. Pracuję z kobietami i kształtuję ich wizerunek zewnętrzny i wewnętrzny. Sama przeszłam tą drogę. Jestem kobietą niezależną, ważną dla siebie i odważną. Brak tych cech powoduje, że odsuwamy cele i marzenia na później, jeszcze później aż zanikają całkowicie. Na szkoleniach, webinarach, lekcjach edukacyjnych dzielę się swoją wiedzą, abyś i Ty uwierzyła, ze możesz być dziewczyną, kobietą z dawnych lat: odważną i pewną siebie.


Na własnym przykładzie wiem, że zmiany mogą być ryzykowne i wymagają ważnych decyzji, dlatego pomagam kobietom zrozumieć, że można kreować życie na własnych zasadach. Jestem samodzielna w budowaniu własnego wizerunku w mediach społecznościowych. Sama założyłam swoja stronę internetową i sama działam przy jej modyfikacji, … Poznałam dziesiątki programów ( Canva, Liro, Inshot...) i sama tworzę wszystkie posty, artykuły, recenzje...


Dziś jestem spełnioną kobietą. Oczywiście jeszcze wiele przede mną. Idę, nie poddaję się. Mam cel i dążę do niego. Po swojej drodze zabieram kobiety do świata odważnych i ważnych dla siebie. Przestałam udowadniać coś innym. Postanowiłam być sobą. Staram się otaczać ludźmi pozytywnie nastawionymi, kobietami odważnymi, inspirującymi i niezależnymi. Dają mi moc, siłę i wsparcie. To jest bardzo ważne! Jeszcze rok temu nie pomyślałabym o prowadzeniu live, webinariów, kursów, wykładów na żywo. Dziś mam to za sobą i lecę dalej.


Co u mnie teraz?


W marcu odbył się generalny remont w salonie, stworzyłam cudowną przestrzeń dla kobiet i .... wróciłam do pokoju w którym zaczynałam. Ale o tym innym razem. Już niedługo pokażę Wam efekty remontu na zdjęciach.


W kwietniu wprowadzam grupowe Warsztaty Makijażowe i Stylizacyjne. Wkrótce II edycja Stylova Odnowa i inne projekty i kursy.

Jadę na szkolenie do Marty Gąski. Tak jak mówiłam wcześniej - szkolę się tylko u najlepszych. Wprowadzam nowy zabieg do mojego studio.


Będę w Krakowie na Targach LNE – spotkania, konferencje, szkolenia, nowości. Chcę być na bieżąco. Nie wypalił mój wyjazd do Bolonii na największe Międzynarodowe Targi Beauty . Może następnym razem. W maju jadę na Mazury na 3 dniowe szkolenie z Paulą Błażejczyk. Jak widzicie dzieje się u mnie. Nie spoczywam na laurach.


Kim jestem?

Wizażystką, stylistką oprawy oka, stylistką wizerunku zewnętrznego i wewnętrznego, autorką Projektu Stylova Odnowa,


Co mnie wyróżnia?

  • Pracuje na produktach nietestowanych na zwierzętach

  • Stawiam na naturalność

  • Szkolę się nieustannie

  • Łączę wizerunek zewnętrzny z wizerunkiem wewnętrznym

  • Prowadzę warsztaty i szkolenia dla kobiet

  • Moje studio Wizażu to nie tylko usługi i zabiegi to miejsce relaksu i odprężenia

  • Prowadzę wywiady z inspirującymi osobami na tematy związane z wizerunkiem kobiety

  • Uczę niezależności, ważności dla samej siebie, odwagi, pielęgnacji, podstaw makijażu i stylizacji


Od jutra zaczynam 6 rok mojej działalności. Jeżeli dotrwałaś do końca – dziękuję Ci z całego serducha.Życzę sobie aby odwaga nigdy mnie nie opuściła. Tobie życzę abyś zawsze stawiała na poczucie własnej wartości, własnego komfortu i żyła w zgodzie ze sobą. Bądź niezależna, ważna, odważna.


Jeżeli potrzebujesz mojego wsparcia mam dla Ciebie prezent. Dziś z okazji 5 rocznicy Webinar: Niezależna, Ważna, Odważna można pobrać za darmo. 1,5 godziny wiedzy na temat poczucia własnego komfortu i zadowolenia z życia. Kliknij TUTAJ i odbierz dostęp.


12 kwietnia rozpoczynają się Warsztaty Makijażowe (online i stacjonarne) A 30 kwietnia Warsztaty Stylizacyjne (online i stacjonarne)

Masz ochotę wpadnij. Będzie mi niezmiernie miło. Duża dawka wiedzy i umiejętności praktycznych. Dowiedz się więcej TUTAJ


Obserwuj mnie na Instagramie i Facebooku.

Dziękuję, że jesteś ❤️


Kamila

126 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page